تبلیغات
سوم ریاضیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا - راهبرد‏های افزایش معدل


راهبرد‏های افزایش معدل

برای ارتقای معدل کار‏های زیادی می‏توان انجام داد؛ اما تجربه‌ی افراد موفق نشان می‏دهد که اگر کار‏های زیر را دنبال کنید، قطعاً نمره‌ی بالاتری را به دست می‏آورید:

1-      کلاس‏های غیر درسی را محدود کنید.

در کلاس‌های غیر درسی خود زیاده‌روی نکنید؛ چون وقت کم‌تری دارید که روی درس‌های مدرسه متمرکز شوید. پس بیش‏ترین انرژی‌تان را روی درس خواندن متمرکز سازید.

2-      راز کسب نمره با علاقه و خوب خواندن است.

دانش‌آموزانی که با بی‌علاقگی و برای خشنودی دیگران درس می‌خوانند، برای رفع تکلیف تلاش می‏کنند. مطمئنا ًدر این نوع درس خواندن، شور و کیفیتی وجود ندارد؛ ولی اگر برای موفقیت بیش‌تر خودتان، خوب درس بخوانید، در تحصیل و کسب نمره موفق می‏شوید.

3-      برای خوب خواندن باید به کتاب درسی مسلط شوید.

همه‌ی مطالب به ویژه درس‌های اختصاصی را به طور مفهومی و دقیق بخوانید. تمام فعالیت‏ها، بیش‌تر بدانیم، زیرنویس شکل‏ها، پاورقی‏ها و پرسش‏های انتهای هر فصل کتاب درسی را به دقت پاسخ دهید.

پس از مطالعه‌ی مفهومی و حل تمرینات کتاب درسی، از نکاتی که خواندید یادداشت‌برداری کنید. سپس برای تمرینات مفهومی بیش‏تر از کتاب‏های کمک‌آموزشی استفاده کنید.

در مرحله‌ی آخر برای تسلط بیش‏تر بر مطالب می‏توانید از تست استفاده کنید؛ ولی راه‌حل تستی را جایگزین راه‌حل تشریحی برای موفقیت در امتحانات نکنید. حل تست بیش‏تر یک اندوخته برای کنکور سال بعد است.


طبقه بندی: کمک درسی،

تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1393 | 11:28 ب.ظ | نویسنده : Hadi | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.