تبلیغات
سوم ریاضیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا - در ایام امتحانات تست بزنیم یا نه؟


در ایام امتحانات تست بزنیم یا نه؟

ایام امتحانات نزدیك است و انگیزه‌ی دانش‌آموزان برای تلاش بیش‌تر و كسب نتایج دلخواه و مطلوبشان به بالاترین حد خود رسیده است.

بارها به این نكته اشاره شده است كه برای موفقیت در امتحانات باید زیاد درس خواند و خوب درس خواند و تمرینات مهم و مناسب حل كرد.

حل تمرین شامل دو بخش حل تمرینات تشریحی و تست است. سؤال متداولی كه دانش‌آموزان در این بازه‌ی زمانی می‌پرسند این است كه؛ آیا در آمادگی برای امتحانات تست حل كنیم یا نه؟

پاسخی كه به این سؤال دانش‌آموزان می‌دهیم این است كه؛ حل تست تأثیر بسزایی در تكمیل فرایند یادگیری دارد. با حل تست به كاربرد نكات، مفاهیم و فرمول ها در حل انواع سؤالات پی می‌برید. این مرحله ی مهم از یادگیری باید با دقت انجام شود تا نتایج درخشان آن به تدریج مشاهده شود. در آمادگی و مطالعه برای امتحانات، حل تست را از برنامه‌ی مطالعاتی خود حذف نكنید. با توجه به كارنامه‌ی هر آزمون و جدول جمع‌بندی هدف‌گذاری، به خوبی به نقاط قوت و ضعف خود آگاه هستید. برای نقاط قوت و رنگ‌های آبی و سبزتان در مباحث و درس‌های مختلف، بعد از مطالعه‌ی مبحث مورد نظر و حل چند تمرین تشریحی و نمونه‌سؤال امتحانی، تست‌های مهم كنكور حل كنید و مرور از طریق حل تست را قبل از هر امتحان داشته باشید. برای نقاط ضعف و رنگ‌های زرد و قرمز و برای برطرف كردن آن‌ها، كتاب درسی را با دقت مطالعه كنید و تمرینات آن را با دقت حل كنید و حل تمرینات تشریحی و نمونه‌سؤال را تا جایی ادامه دهید كه احساس مطلوبی از تسلط به مبحث مورد نظر داشته باشید. در این مرحله، نیازی به حل تست ندارید و به حل تمرینات مهم و پرتكرار اكتفا كنید.

اولویت‌بندی كارها، راه رسیدن به موفقیت را هموار می‌كند. كارها و اهدافتان را در ایام امتحانات اولویت‌بندی كنید و با استراتژی درس بخوانید و نتایج خوب و مطلوبی برای خودتان رقم بزنید.
طبقه بندی: کمک درسی،

تاریخ : دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 | 10:38 ب.ظ | نویسنده : Hadi | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.